parkove.bg / Новини / Във Варна предстои да отворят ..
7.10.2014
Строителството на новите детски градини във Варна е на финала, съобщават от общинската дирекция Образование, младежки дейности и спорт".
Сградата на ул. „Д-р Головина” трябва да е готова в края на октомври. Изпълнител на обекта е „Планекс“ ООД и е на обща стойност 2 158 534,09 лв., от които целева субсидия – 1 758 424 лв.
Капацитетът на забавачката по проект е за 6 групи (180 деца), има физкултурен салон, кухненски блок, котелно стопанство, площадки за игра на открито. Предвидено е сградата да се отоплява с природен газ. В момента на обекта се изпълняват довършителни работи и обзавеждане.
Детското заведение, което се изгражда на мястото на бившето частно училище „Малкия принц” в кв. "Чайка", е за 5 групи (150 деца). В него има физкултурно-музикален салон, кухненски блок и котелно стопанство. Обектът, на стойност е 1 783 381.55 лв. с ДДС, от които целева субсидия - 619 771лв., се изпълнява от фирма „Ифраструктурно строителство“ ООД.
Контакт | Помощ | За нас | Условия за ползване | Пощ@ | Системни ресурси | Реклама
Добави коментар
Няма добавен коментар. Бъдете първият който ще коментира.
За да можете да публикувате коментари, трябва да сте регистриран потребител. ► Регистрация